• Hubie Halloween

    ★★½

  • Honest Thief

    ★★½

  • Chemical Hearts

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • #Alive

    ★★

  • Extraction

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Trolls World Tour

  • Spenser Confidential

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Waiting for Anya

    ★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Shirley

    ★★★★★

  • My Spy

    ★★★

  • Cheer

  • Dolittle

    ½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

  • Noelle

  • Frozen II

  • Midway

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The King

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Chasing Happiness

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • The Hustle

    ★½

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Blow the Man Down

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

  • Guava Island

  • The Perfect Date

  • Little

  • Shazam!

    ★★★★★

  • The Act

  • Five Feet Apart