RSS feed for lordfener91
  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Immortal

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Death Note

    ½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Blade Runner

    ★★★★★