Sort by

Lord Helmchen has logged 34 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harper's Island

Harper's Island

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Infinite

Infinite

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Voices

The Voices

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry