• The House

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • May the World Not Carry You

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Tenant

    ★★

  • Akakiri

    ★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★

  • T0-B1

    ★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Twins

    ★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shiny New World

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The Innocents

    ★★★★

  • Aria

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Mr. James Is Dead.

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Koreatown Ghost Story

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • The Feast

    ★★½