• The Batman

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Happy Together

    ★★★★½

  • Dreams

    ★★★★★

  • Bicycle Thieves

    ★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★½