Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Edit this entry  
14
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Edit this entry  
13
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power

The Power

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stay Out of the Attic

Stay Out of the Attic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
For We Are Many

For We Are Many

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Untold Story

The Untold Story

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hunted

Hunted

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
VFW

VFW

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Mothra

Godzilla vs. Mothra

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lovecraft: Fear of the Unknown

Lovecraft: Fear of the Unknown

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry