Lordxar has logged 190 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Enter the Ninja

Enter the Ninja

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midway

Midway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Porky's 3: Revenge

Porky's 3: Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Porky's II: The Next Day

Porky's II: The Next Day

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Porky's

Porky's

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monstrum

Monstrum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Quiet Room

The Quiet Room

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Housewife

Housewife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Human Centipede 3 (Final Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence)

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Eve

The Eve

2015
×
★★
Read the review Edit this entry