Lorenzo has logged 13 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Legend of a Fighter

Legend of a Fighter

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Born Invincible

Born Invincible

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clan of the White Lotus

Clan of the White Lotus

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry