RSS feed for Lorrioit
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ju-on: The Curse 2

Ju-on: The Curse 2

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ju-on: The Curse

Ju-on: The Curse

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Misfit

Misfit

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thorne: Sleepyhead

Thorne: Sleepyhead

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Poltergeist

American Poltergeist

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Romina

Romina

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry