• Blood Quantum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • My Little Pony: The Movie

    ★★

  • Frozen

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Poolhall Junkies

    ★★★★

  • The Bourne Identity

    ★★★★★

  • Insomnia

    ★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★

  • National Lampoon's Van Wilder

    ½

  • Panic Room

    ★★★★

  • One Hour Photo

    ★★★½

  • A Beautiful Mind

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Ocean's Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Revisited

    ★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Strike Back

    ★★★½

  • American Pie 2

    ★★½

  • Rush Hour 2

    ★½

  • Jurassic Park III

    ★★½

  • Final Fantasy: The Spirits Within

    ★★★

  • Lara Croft: Tomb Raider

    ★★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★½

  • Swordfish

    ½

  • Moulin Rouge!

    ★★★★½

  • Hannibal

    ★★★½

  • Wet Hot American Summer

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★½

  • Memento

    ★★★½

  • Snatch

    ★★★★★

  • Mission: Impossible II

    ★★★★

  • Gladiator

    ★★★

  • U-571

    ★★★

  • High Fidelity

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★

  • Stuart Little

    ★★★★

  • The World Is Not Enough

    ★★

  • Dogma

    ★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • American Beauty

    ★★★★

  • American Pie

    ★★★½

  • South Park: Bigger, Longer & Uncut

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★★½

  • Office Space

    ★★★★

  • The Boondock Saints

  • Meet Joe Black

    ★★½

  • American History X

    ★★★½

  • Rounders

    ★★★

  • Run Lola Run

    ★★★★½

  • The Negotiator

    ★★★★½

  • Out of Sight

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Tomorrow Never Dies

    ★★★★½

  • Jackie Brown

    ★★★★★

  • Orgazmo

    ★★

  • Event Horizon

    ★★

  • Men in Black

    ★★★★

  • The Lost World: Jurassic Park

    ★★★★½

  • The Fifth Element

    ★★★★½

  • Chasing Amy

    ★★★★

  • Independence Day

    ★★★★★

  • The Rock

    ★★★★½

  • Mission: Impossible

    ★★★★★

  • Fargo

    ★★★★½

  • The Birdcage

    ★★★★