Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Alien Abduction

Alien Abduction

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★½
Edit this entry  
20
Slayed

Slayed

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
ATM

ATM

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Horror Days

Happy Horror Days

2020
×
★★
Edit this entry  
09
I'm Dreaming of a White Doomsday

I'm Dreaming of a White Doomsday

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★
Edit this entry  
08
Silent Night, Zombie Night

Silent Night, Zombie Night

2009
×
★★½
Edit this entry  
05
Dismembering Christmas

Dismembering Christmas

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Satan

Satan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Once Upon a Time at Christmas

Once Upon a Time at Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Body

Body

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Christmas Apparition

Christmas Apparition

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★★
Edit this entry  
25
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Xtro 2: The Second Encounter

Xtro 2: The Second Encounter

1990
×
Edit this entry  
03
The Shed

The Shed

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Beast of Blood

Beast of Blood

1970
×
★★½
Edit this entry  
19
Mad Doctor of Blood Island

Mad Doctor of Blood Island

1969
×
★★½
Edit this entry  
18
Brides of Blood

Brides of Blood

1968
×
★★½
Edit this entry  
29
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Capsule

Capsule

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
26
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bloody Bloody Bible Camp

Bloody Bloody Bible Camp

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
All the Colors of Giallo

All the Colors of Giallo

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Baron Blood

Baron Blood

1972
×
★★★
Edit this entry  
21
The Devil's Plaything

The Devil's Plaything

1973
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lips of Blood

Lips of Blood

1975
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Howl

Howl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tape 407

Tape 407

2012
×
★½
Edit this entry  
16
C.S.A.: The Confederate States of America

C.S.A.: The Confederate States of America

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Ray Harryhausen: Special Effects Titan

Ray Harryhausen: Special Effects Titan

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Lake of Death

Lake of Death

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★½
Edit this entry  
14
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★
Edit this entry  
12
Missing 411: The Hunted

Missing 411: The Hunted

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Skull

The Skull

1965
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sweet, Sweet Lonely Girl

Sweet, Sweet Lonely Girl

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Sender

The Sender

1982
×
★★★
Edit this entry  
07
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry