Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★
Edit this entry  
25
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★½
Edit this entry  
24
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1973
×
★★½
Edit this entry  
21
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
★★½
Edit this entry  
19
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★
Edit this entry  
19
The Pioneer

The Pioneer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Saving the King

Saving the King

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Martin (Hache)

Martin (Hache)

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Very Ralph

Very Ralph

2019
×
★½
Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
01
La Bamba

La Bamba

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
7 Virgins

7 Virgins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Surcos

Surcos

1951
×
★★★
Edit this entry  
14
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
25
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
19
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Real Madrid: Until the End

Real Madrid: Until the End

2023
×
★★
Edit this entry  
16
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mr. Klein

Mr. Klein

1976
×
★★★
Edit this entry  
25
Time Without Pity

Time Without Pity

1957
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Phenomenon

The Phenomenon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★½
Edit this entry  
11
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
9/11: One Day in America

9/11: One Day in America

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
28
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Paradise Lost 3: Purgatory

Paradise Lost 3: Purgatory

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Paradise Lost 2: Revelations

Paradise Lost 2: Revelations

2000
×
★★½
Edit this entry  
13
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★★★
Edit this entry