RSS feed for Lost

Lost has logged 104 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Stories from the Kronen

Stories from the Kronen

1995
×
★½
Edit this entry  
09
The Sorrow and the Pity

The Sorrow and the Pity

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Truth

The Truth

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Avicii: True Stories

Avicii: True Stories

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Restrepo

Restrepo

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Martin (Hache)

Martin (Hache)

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Barrio

Barrio

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★
Edit this entry  
23
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★½
Edit this entry  
13
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Edit this entry  
10
Christine

Christine

1958
×
★★★½
Edit this entry  
08
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Two Rode Together

Two Rode Together

1961
×
★★★
Edit this entry  
24
Hard as Indie

Hard as Indie

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★½
Edit this entry  
23
May God Save Us

May God Save Us

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Personal Journey with Martin Scorsese Through American Movies

A Personal Journey with Martin Scorsese Through American Movies

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Sincerely Louis C.K.

Sincerely Louis C.K.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The August Virgin

The August Virgin

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★
Edit this entry  
05
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Blue

Blue

1993
×
★★½
Edit this entry  
30
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mondays in the Sun

Mondays in the Sun

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
26
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Alps

Alps

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Kinetta

Kinetta

2005
×
Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry