Lost In Film has logged 26 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kings of the Road

Kings of the Road

1976
×
★★★½
Edit this entry  
18
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wrong Move

Wrong Move

1975
×
★½
Edit this entry  
18
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★
Edit this entry  
15
Porto

Porto

2016
×
Edit this entry  
14
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mucho Mucho Amor

Mucho Mucho Amor

2020
×
★½
Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Innocence

The Innocence

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Stories from the Kronen

Stories from the Kronen

1995
×
★½
Edit this entry  
09
The Sorrow and the Pity

The Sorrow and the Pity

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Truth

The Truth

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Avicii: True Stories

Avicii: True Stories

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Restrepo

Restrepo

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Martin (Hache)

Martin (Hache)

1997
×
★★★★★
Edit this entry