• Little Women

  • Knives Out

  • It Chapter Two

  • Crawl

  • Spider-Man: Far From Home

  • Anna

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Brightburn

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • UglyDolls

  • Avengers: Endgame

  • The Best of Enemies

  • Shazam!

  • Pet Sematary

  • The Highwaymen

  • Captive State

  • Us

  • Stuber

  • Good Boys

  • Dumbo

  • The Art of Self-Defense

  • Booksmart

  • Long Shot

  • The Beach Bum

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

  • Isn't It Romantic

  • Miss Bala

  • Fighting with My Family

  • Blinded by the Light

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Vice

    ★★★★

  • On the Basis of Sex

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Greta

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • The Public

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Upside

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Square

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★★

  • The Circle

    ★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★★

  • Life

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★★