dani has logged 1,462 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Silent Night

Silent Night

2012
×
½
Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
Edit this entry  
29
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★
Edit this entry  
29
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
29
Grass

Grass

2018
×
Edit this entry  
29
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★★½
Edit this entry  
28
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★★
Edit this entry  
28
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
Edit this entry  
28
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
½
Edit this entry  
28
Graverobbers

Graverobbers

1988
×
½
Edit this entry  
27
Punk: Attitude

Punk: Attitude

2005
×
★★½
Edit this entry  
27
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★
Edit this entry  
27
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
Christmas, Again

Christmas, Again

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★½
Edit this entry  
25
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★½
Edit this entry  
25
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★½
Edit this entry  
24
Lola

Lola

1981
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
★★½
Edit this entry  
24
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Children of Paradise

Children of Paradise

1945
×
★★★
Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titicut Follies

Titicut Follies

1967
×
★★½
Edit this entry  
21
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Moonrise

Moonrise

1948
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★
Edit this entry  
19
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry