dani has logged 144 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★
Edit this entry  
30
Jason X

Jason X

2001
×
Edit this entry  
30
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★
Edit this entry  
30
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blue Lips

Blue Lips

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Edit this entry  
29
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★
Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
½
Edit this entry  
28
McQueen

McQueen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Edit this entry  
28
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
Edit this entry  
27
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★½
Edit this entry  
27
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
Edit this entry  
26
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Edit this entry  
25
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Intruder

Intruder

1989
×
★★
Edit this entry  
25
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★½
Edit this entry  
24
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Edit this entry  
24
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Marriage of Maria Braun

The Marriage of Maria Braun

1979
×
★★
Edit this entry  
24
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Edit this entry  
24
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★★
Edit this entry  
22
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Edit this entry  
22
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
21
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★½
Edit this entry