RSS feed for cae
  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Gretel & Hansel

  • Miss Americana

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★½

  • Underwater

    ½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Hebe

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • K-12

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Kitchen

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

  • The Lion King

    ★★★

  • Riot Girls

    ½

  • Monica's Gang: Bonds

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Cousins

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • UglyDolls

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Loving Vincent: The Impossible Dream

    ★★★½

  • Minha Fama de Mau

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Little Monsters

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Late Night

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Serenity

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½