• The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Barber Westchester

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • I'll Never Be Lonely Again

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Taco Trouble 2: The Trial

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Atlas

    ★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • My Spy

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Rim of the World

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Fisherman’s Friends

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Villains

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Eighth Grade

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Princess Cyd

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★