Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
½
Edit this entry  
10
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★½
Edit this entry  
07
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barber Westchester

Barber Westchester

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Villains

Villains

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
01
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
Revenge of the Pink Panther

Revenge of the Pink Panther

1978
×
★★★
Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Pink Panther Strikes Again

The Pink Panther Strikes Again

1976
×
★★★½
Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Edit this entry  
31
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Edit this entry  
31
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Edit this entry