• Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Camp Confidential: America's Secret Nazis

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Mad God

    ★★★

  • Free Guy

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Medium

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Midnight

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Seance

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Censor

    ★★★

  • The Marksman

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★★½

  • The Last Matinee

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★½

  • The Stunt Double

    ½

  • She Dies Tomorrow

  • Host

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • The Rental

    ★★★★