Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
15
La Haine

La Haine

1995
×
Edit this entry  
28
Heaven Adores You

Heaven Adores You

2014
×
Edit this entry  
25
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Brüno

Brüno

2009
×
★★
Edit this entry  
13
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Welcome to the Sticks

Welcome to the Sticks

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★
Edit this entry  
20
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Soaked in Bleach

Soaked in Bleach

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★½
Edit this entry  
01
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
★½
Edit this entry  
30
Louis Theroux: Talking to Anorexia

Louis Theroux: Talking to Anorexia

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Fourteen Days in May

Fourteen Days in May

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Louis Theroux: Drinking to Oblivion

Louis Theroux: Drinking to Oblivion

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Edit this entry  
22
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★½
Edit this entry