Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • A Christmas... Present

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★

  • Falling for Christmas

    ★★

  • The Munsters

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Gigi & Nate

    ★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Section 1

    ★★★★

  • What Is a Woman?

    ½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Dirtbag

    ★½

  • The Batman

    ★★½

  • Cat Burglar

  • Pinocchio: A True Story

  • Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Come and Learn with Pibby!

  • Into the Night

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Karen

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Cruella

    ★★★

  • Meat Dog

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Cosmic Sin

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★½

  • Will You Wear A Mask? I Ask.

    ★★★

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★

  • Long Toast

    ★½

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Making 'The Irishman'

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • OPAL

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • What Happened to Crow 64?

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Movie Talks & Quiz

    ★★★★

  • Trump vs the Illuminati

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★★

  • Monstrous

    ★★

  • The Fandom

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★