Sort by

louferrigno has logged 30 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dangan Runner

Dangan Runner

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Vampire On Earth

The Last Vampire On Earth

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Too Late for Tears

Too Late for Tears

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Disc of Sorrow Is Installed

The Disc of Sorrow Is Installed

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Izo

Izo

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alien Beasts

Alien Beasts

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Empire Records

Empire Records

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shoah

Shoah

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dancing with Crime

Dancing with Crime

1947
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kamillions

Kamillions

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry