Sort by

louferrigno has logged 95 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rhinestone

Rhinestone

1984
×
★★
Edit this entry  
23
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zazie dans le Métro

Zazie dans le Métro

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Under Capricorn

Under Capricorn

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Copying Is Not Theft

Copying Is Not Theft

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Street Trash

Street Trash

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Armageddon

Armageddon

1998
×
Read the review Edit this entry  
11
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
House of Seven Belles

House of Seven Belles

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Flight to Fury

Flight to Fury

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dragon Ball: The Magic Begins

Dragon Ball: The Magic Begins

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lucky Seven

Lucky Seven

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Wonder Child

Kung Fu Wonder Child

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Roscoe's House of Chicken n Waffles

Roscoe's House of Chicken n Waffles

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In a Thicket

In a Thicket

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Brother: Crap

Big Brother: Crap

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sinbad the Sailor

Sinbad the Sailor

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Ankle Biters

Ankle Biters

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chan Is Missing

Chan Is Missing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nutter in the Night

Nutter in the Night

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hendrix

Hendrix

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Overboard

Overboard

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Happened in Broad Daylight

It Happened in Broad Daylight

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dr. Jekyll and Ms. Hyde

Dr. Jekyll and Ms. Hyde

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Glass Wall

The Glass Wall

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
WXIII: Patlabor The Movie 3

WXIII: Patlabor The Movie 3

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Patlabor 2: The Movie

Patlabor 2: The Movie

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Congress

The Congress

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rachel Papers

The Rachel Papers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry