Sort by
  • Après-coups

  • Fire-Jo Ball

  • Gamma Rays

    ★★★

  • Bonne fête, le désordre!

  • The Killer

    ★★★

  • Maestro

    ★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★½

  • Happy Ending

    ★★

  • Saltburn

    ★★½

  • Lou, notre maison s'envole

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★★

  • Adventures in the Land of Asha

  • Nafura

  • Red Rooms

    ★★★★

  • I Never Promised You A Jasmine Garden

  • Manitushiss

  • Perfect Days

    ★★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • How to Have Sex

    ★★★

  • Fast X

    ½

  • Purgatory

    ½

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Gutter

  • The Flower Darkens

  • Virga

  • Thirty-Second Season

  • Element

  • Atlantis

  • Jusqu'à ce que tu meures

  • Au-delà du hors-champ

  • Nicole

  • The Dishwasher

    ★★★★

  • Peaches

    ★★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • It’s a Date

  • Mother Land

  • Last Days of Summer

  • Human Nature

  • Subway Stops

  • Sisters of The Rotation

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Pipes

  • The Night Logan Woke Up

  • Her Home

  • Bungalow

  • Summer Nights

  • Talk to Me

    ½

  • Bloom

  • Nude

  • Oasis

    ★★★★★

  • Portrait of a Disappearing Woman

  • Invincible

  • Little Deaths

  • Promenades nocturnes

  • I, Sun

  • Lesser Choices

  • Amsterdam

    ½

  • Viking

    ★★★½

  • Nanitic

  • Municipal Relaxation Module

  • The Coyote

  • Simo

  • The Fabelmans

    ★★

  • Glass Onion

    ★★

  • The Menu

    ★★