• Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Madame Claude

    ★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The East

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Assassins

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Torpedo: U-235

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • 7500

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Paddleton

    ★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Official Secrets

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★