L O U I S has logged 15 entries for films during August 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ned Kelly

Ned Kelly

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
District 9

District 9

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lawless

Lawless

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry