• Fire Island

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Three Months

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Inventing Anna

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 3

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★

  • Cinderella

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★½

  • Great Freedom

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • The House of Flowers: The Movie

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Pray Away

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Crazy About Her

    ★★½

  • Pleasure

    ★★★★

  • My Name Is Pauli Murray

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★