Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Flower of My Secret

The Flower of My Secret

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The House of Flowers: The Movie

The House of Flowers: The Movie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House of Flowers Presents: The Funeral

The House of Flowers Presents: The Funeral

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Volver

Volver

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Milk

Milk

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Three Months

Three Months

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Museo

Museo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★½
Read the review Edit this entry