RSS feed for loureviews
Sort by

loureviews has logged 35 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pot o' Gold

Pot o' Gold

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Euphoria

Euphoria

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Return to Waterloo

Return to Waterloo

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Story of Hal Roach and Our Gang

The Story of Hal Roach and Our Gang

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Blackfly

Blackfly

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Isle of Lesbos

Isle of Lesbos

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dear Dumb Diary

Dear Dumb Diary

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Say It with Flowers

Say It with Flowers

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cesar and Rosalie

Cesar and Rosalie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Being Frank: The Chris Sievey Story

Being Frank: The Chris Sievey Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High School Hero

High School Hero

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Milk Bottle

The Milk Bottle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mess

The Mess

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sweet Tooth

Sweet Tooth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wilson

Wilson

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Departures

Departures

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Banger Sisters

The Banger Sisters

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dreaming of a Jewish Christmas

Dreaming of a Jewish Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Let It Shine

Let It Shine

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
I Was There: The Great War Interviews

I Was There: The Great War Interviews

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saloon Bar

Saloon Bar

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Man in the Mirror

The Man in the Mirror

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Caught

Caught

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mad to Be Normal

Mad to Be Normal

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Strongroom

Strongroom

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aradhana

Aradhana

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
April Love

April Love

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy Birthday, Toby Simpson

Happy Birthday, Toby Simpson

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry