ana has logged 13 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Braindead

Braindead

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Edit this entry  
22
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Mom is a Character 3

My Mom is a Character 3

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
My Mom is a Character: The Film

My Mom is a Character: The Film

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry