• Being the Ricardos

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Halston

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • kid 90

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • TINA

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Godmothered

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Belushi

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Archenemy

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Made in Italy

    ★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★★

  • Irresistible

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • My Darling Vivian

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Fat Fiction

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Resistance

    ★★★