Sort by

LoveAudrey has logged 116 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Story of Adele H.

The Story of Adele H.

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
An Unexpected Christmas

An Unexpected Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hold Back the Dawn

Hold Back the Dawn

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Flamingo Road

Flamingo Road

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Small Town Girl

Small Town Girl

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Daisy Kenyon

Daisy Kenyon

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Constant Nymph

The Constant Nymph

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Middle of the Night

Middle of the Night

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ruthless

Ruthless

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Carpetbaggers

The Carpetbaggers

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Navy Blue and Gold

Navy Blue and Gold

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Rains Came

The Rains Came

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Adventures of Captain Fabian

Adventures of Captain Fabian

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Reputation

My Reputation

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Luxury Liner

Luxury Liner

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Out of the Blue

Out of the Blue

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Western Union

Western Union

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Left for Dead: The Ashley Reeves Story

Left for Dead: The Ashley Reeves Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
'Til We Meet Again

'Til We Meet Again

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saratoga Trunk

Saratoga Trunk

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paradise for Three

Paradise for Three

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Pagan

The Pagan

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stranded

Stranded

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mandalay

Mandalay

1934
×
★★★
Edit this entry  
10
Man Wanted

Man Wanted

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Snatched

Snatched

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
They Call It Sin

They Call It Sin

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Her Kind of Man

Her Kind of Man

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sharkwater

Sharkwater

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Victory

Dark Victory

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jezebel

Jezebel

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In This Our Life

In This Our Life

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
That Forsyte Woman

That Forsyte Woman

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gentleman Jim

Gentleman Jim

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mockery

Mockery

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dodge City

Dodge City

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Purchase Price

The Purchase Price

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Roaring Twenties

The Roaring Twenties

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twilight for the Gods

Twilight for the Gods

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry