• Squid Game

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • Hillary

    ½

  • Wind

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Primal

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rilakkuma and Kaoru

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • Lion

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Dope

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • Paddington

    ★★★★★