Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rango

Rango

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
mid90s

mid90s

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Primal

Primal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
FLCL

FLCL

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry