loveless1991 has logged 24 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
mid90s

mid90s

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry