Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Rebecca

Rebecca

2020
×
½
Edit this entry  
28
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hearts and Minds

Hearts and Minds

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
After

After

2019
×
Edit this entry  
10
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Edit this entry  
10
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Edit this entry  
31
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★
Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★
Edit this entry  
24
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Dreamland

Dreamland

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
In the Absence

In the Absence

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Edit this entry  
18
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry