Sort by

allison has logged 45 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Wife

The Wife

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★
Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Suite Française

Suite Française

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★
Edit this entry  
10
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry