Sort by

trin has logged 222 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★
Edit this entry  
15
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tusk

Tusk

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Edit this entry  
27
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry