Sort by

trin has logged 29 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phoenix Rising

Phoenix Rising

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Footloose

Footloose

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dear John

Dear John

2010
×
★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Speak

Speak

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry