Sort by
  • Babylon

  • M3GAN

  • Something from Tiffany's

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

  • Day Shift

    ★★★½

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

  • Crimes of the Future

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

  • RRR

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

  • Dual

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • star-crossed: the film

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Voyagers

  • The Beta Test

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

  • Over the Moon

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Run

    ★★★★