Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Edit this entry  
14
Babes In Toyland

Babes In Toyland

1986
×
Edit this entry  
13
Look Who's Talking Now!

Look Who's Talking Now!

1993
×
Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
Edit this entry  
29
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Nutcracker

The Nutcracker

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Edit this entry  
02
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
Edit this entry  
26
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
Edit this entry  
12
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Edit this entry  
10
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Babes In Toyland

Babes In Toyland

1986
×
Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★★
Edit this entry