Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Justice League

Justice League

2017
×
Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
Edit this entry  
09
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Edit this entry  
08
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Edit this entry  
05
After Earth

After Earth

2013
×
★½
Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
30
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
23
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Edit this entry  
15
A Thousand Words

A Thousand Words

2012
×
Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
One Day

One Day

2011
×
Edit this entry  
09
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
Edit this entry  
08
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
Edit this entry  
04
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
Edit this entry  
03
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
Edit this entry  
02
Ice Age

Ice Age

2002
×
Edit this entry  
01
The Art of War

The Art of War

2000
×
Edit this entry  
15
7 Days in Entebbe

7 Days in Entebbe

2018
×
Edit this entry  
14
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Edit this entry  
13
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
30
Divórcio

Divórcio

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Edit this entry  
23
Yes Man

Yes Man

2008
×
Edit this entry  
22
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Edit this entry  
21
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Edit this entry  
20
Master Spy

Master Spy

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Admission

Admission

2013
×
Edit this entry  
16
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
Edit this entry  
15
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
Edit this entry  
14
Joy

Joy

2015
×
Edit this entry  
13
Bright

Bright

2017
×
Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry