Sort by

alina has logged 290 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wizards on Deck with Hannah Montana

Wizards on Deck with Hannah Montana

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry