• Roma

    ★★★★

  • Jackie

    ★★

  • The Da Vinci Code

    ★★★

  • A Special Day

    ★★★½

  • The Dig

    ★★½

  • Harriet

    ★★½

  • Peterloo

    ★★★

  • Trainspotting

    ★★★½

  • The Bromley Boys

    ★½

  • Paranormal Activity

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Sansho the Bailiff

    ★★★

  • This Is England

    ★★★★½

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★★★

  • Adalen 31

    ★★★★

  • My Brother Is an Only Child

    ★★★★

  • Night at the Museum

    ★★★

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

    ★½