Sort by

smile has logged 43 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Curfew

Curfew

1989
×
★★★
Edit this entry  
27
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Seven-Ups

The Seven-Ups

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bio Zombie

Bio Zombie

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Devonsville Terror

The Devonsville Terror

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Goodbye, 20th Century

Goodbye, 20th Century

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Massage Parlor Murders

Massage Parlor Murders

1973
×
★★★
Edit this entry  
23
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The 11th Commandment

The 11th Commandment

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Edit this entry  
19
Popi

Popi

1969
×
★★★★
Edit this entry  
18
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Dangerous Rise of Andrew Tate

The Dangerous Rise of Andrew Tate

2023
×
Edit this entry  
13
Steel and Lace

Steel and Lace

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killer's Delight

Killer's Delight

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shallow Grave

Shallow Grave

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Xtro 3: Watch the Skies

Xtro 3: Watch the Skies

1995
×
★★½
Edit this entry  
11
Creature

Creature

1985
×
★★★
Edit this entry  
11
Shot

Shot

1973
×
★★★½
Edit this entry  
10
Honeymoon of Terror

Honeymoon of Terror

1961
×
★★
Edit this entry  
09
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Undeclared War

Undeclared War

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
Whatever It Takes

Whatever It Takes

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Monster of Camp Sunshine or How I Learned to Stop Worrying and Love Nature

The Monster of Camp Sunshine or How I Learned to Stop Worrying and Love Nature

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sidekicks

Sidekicks

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
Undead

Undead

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
Beyond Dream's Door

Beyond Dream's Door

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Fatal Exam

Fatal Exam

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
You People

You People

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Edit this entry