• Firsts

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

    ★★

  • Scream

    ★★½

  • Death to 2021

    ★½

  • The Horror of Social Studies

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • Titane

    ★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Handemonium: Super II the Max

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Handemonium

    ★★★★★

  • Creating an Army of the Dead

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★