• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Humans

    ★★★

  • Attica

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

  • Candyman

    ★★

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Respect

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Jolt

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • The Windshield Wiper

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★

  • Palmer

    ★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Prom

    ★★

  • Superintelligence

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½