Sort by

Kylie has logged 160 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Courier

The Courier

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nothing Sacred

Nothing Sacred

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Robots

Robots

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Malevolent

Malevolent

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freaks

Freaks

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Malice

Malice

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Comes Across

The Princess Comes Across

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Twentieth Century

Twentieth Century

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry